Round up czyli zbieramy wszystko „do kupy”

student_exam_test_729-420x0Za tydzień nasz pierwszy sprawdzian z angielskiego, więc dziś generalna powtórka. Zakres materiału na test to: przybory szkolne i przyimki na (on) oraz w (in). Żeby pokazać dzieciom jak wyglądać będzie test robimy próbny mini-test. W końcu dla niektórych to może być pierwszy sprawdzian w życiu.

Przed lekcją wieszam na tablicy karty obrazkowe ze wszystkimi słówkami, które poznaliśmy w rozdziale 1. Robimy chóralną wyliczankę.

Wracam też (czyli wyświetlam na tablicy multimedialnej) do mapy Lasu Treetops (podręcznik str. 2-3) i pytam dzieci o wszystko to co się w nim znajduje. Mówię: Point to Holly/Bud/Squirrel, Hedgehog, Mouse. Point to a pencil, a book, a ruler … etc.

Dzieci inaczej dziś siedzą, bo każde w osobnej ławce. W drugiej części zajęć dzielę klasę na rzędy A i B. W tym momencie robi się ciszej i jakoś bardziej poważnie.

Rozdaję kartki z przykładowym zadaniem (na teście będzie ich trzy). Wyjaśniam, że przez dwie minuty nie wolno im nic mówić, musi być zupełnie cicho, tak by wszyscy mogli dobrze mnie słyszeć. Na teście będą słuchać nagrań z taśmy, więc zachowanie ciszy jest nawet jeszcze ważniejsze.

Zadanie polega na zakreśleniu wyrazu, który się słyszy (Listen and circle). Wyjaśniam, po angielsku (z pokazywaniem) i po polsku co należy zrobić, a potem proszę dwóch uczniów, by jeszcze raz powtórzyli. Rozdaję kartki z próbnym sprawdzianem. Odliczam: One, two, three, start. Robimy zadanie takie jak na załączonym zdjęciu.

probny test 1

Potem w ramach powtórki robimy inne zadanie na rozumienie ze słuchu (podręcznik str 12): przygotowujemy naklejki i naklejamy na przedmioty zgodnie z tym co jest w nagraniu:

Put the rubber on the desk.
Put the pencil in the bag.
Put the ruler on the book.
Put the pen on the chair.

Kiedy naklejki znalazły się we właściwych miejscach, „ponaklejaliśmy” przedmioty na obrazku wyświetlanym na tablicy multimedialnej.

Leaf book
Treetops 1 Leaf book

Na koniec zrobiliśmy „Liściową książeczkę”, która przedstawia historyjkę Piórnik (The pencil case). To kolejna okazja żeby powtórzyć kluczowe w rozdziale 1 słownictwo oraz uszeregować właściwie strony: czyli zastanowić się jak cyfry od 1-7 następują po sobie. Można było także po raz kolejny poćwiczyć pisanie swojego imienia. Wycięcie prościutko 4 listków to dla maluchów wielkie wyzwanie więc poprosiłam, aby w domu pokazali Wam efekt swojej pracy. Możecie ją także wykorzystać do domowej powtórki materiału przed sprawdzianem. Za tydzień książeczki trafią do naszych klasowych teczek.

W zeszycie do korespondencji mogą Państwo znaleźć następującą informację:

Slajd1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s