A skąd Pani ma taką wielką kostkę?

Jak powtarzać to samo, ale nie tak samo? Oto pytanie, na które musi odpowiedzieć sobie każdy nauczyciel uczący małe dzieci.

imageDzisiaj znowu przybory szkolne oraz rzeczy związane z jesienią i znowu karty obrazkowe (flashcards), ale tym razem wsadzone w wielką kostkę do gry (gigantic dice) z okienkami, w które można włożyć dużo dobrego (lots of goodies). Po tradycyjnym powitaniu (The Hello Song) usiedliśmy na dywanie i pokazywałam dzieciom kolejne obrazki i wsadzałam je do kostki. Potem usiedliśmy w kole i dzieci kulały kostkę do siebie nawzajem, wyjmowały obrazek, starały się powiedzieć co się na nim znajduje (jeśli nie pamiętały, reszta klasy pomagała), a następnie kulały kostkę do następnego dziecka. Chodziło o pytanie What’s this? i odpowiedź: It’s a … Przy okazji dzieci słyszały kolejną porcję żywego języka: Make a circle. Don’t throw the dice. Roll it gently, please. Take the flashcard out. What’s in the picture?

whats thisPotem oglądaliśmy na tablicy w bardzo dużym powiększeniu fragmenty różnych przedmiotów i dzieci zgadywały co to może być. Ponownie: What’s this? It’s a …

A potem dorysowywaliśmy drugi fragment puzzla w ćw. 2 z podręcznika (str. 11). Narysuj, pokoloruj i powiedz.

W zeszycie ćwiczeń na stronie 10 znajduje się ćwiczenie, które dzieci mogą wykonać dzisiaj wieczorem jako pracę domową. Jest to zadanie dla chętnych, bo jutro kontynuujemy powtórkę.

Jedna uwaga do wpisu “A skąd Pani ma taką wielką kostkę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s