O kursie Treetops

Moi pomocnicy na jutrzejszą lekcję - Holly, Bud, Squirrel, Hedgehog i Mouse
Moi pomocnicy na jutrzejszą lekcję – Holly, Bud, Squirrel, Hedgehog i Mouse

Moje książki i materiały na jutro już spakowane, więc wykorzystam chwilę, by napisać trochę o naszym podręczniku, który mam nadzieję już grzecznie śpi w tornistrach Waszych dzieci :-).

Przez trzy lata będziemy korzystać z kursu pod tytułem Treetops napisanym przez dwie znakomite autorki, Sarah Howell i Lisę Kester-Dodgson, a wydanym przez Wydawnictwo Oxford University Press.

Na początek kilka haseł o kursie ze strony wydawnictwa:

Kurs na każdą porę roku!

Układ materiału i tematyka Treetops 1 łączą się z poszczególnymi porami roku, dzięki czemu:

 • to, czego dzieci uczą się na lekcjach angielskiego, zawsze odnosi się do rzeczywistego świata,
 • nauczyciel ma okazję uczyć dzieci świadomości otaczającej ich przyrody i konieczności dbania o środowisko naturalne,
 • lekcje można wzbogacić projektami o tematyce ekologicznej.
Treetops components
Podstawowe komponenty kursu Treetops 1

Kurs, który dopasowuje się do potrzeb każdego dziecka!

 • Treetops to 4-częściowy kurs dla klas młodszych szkoły podstawowej, zgodny ze wszystkimi wytycznymi nowej podstawy programowej. Został stworzony z myślą o klasach, w których uczą się dzieci 6- i 7-letnie, dlatego wyposażony jest w dwa wyjątkowo bogate zeszyty ćwiczeń i materiały uzupełniające.
 • Dwa zeszyty ćwiczeń: Zeszyt ćwiczeń 1 (jasnopomarańczowy)- dla siedmiolatków i Zeszyt ćwiczeń 1b (ciemnopomarańczowy) – dla sześciolatków. Zeszyt ćwiczeń dla sześciolatków wprowadza pisanie później, jednak prowadzi dzieci do poziomu umiejętności, który pozwoli im na swobodne przejście do nauki w drugiej klasie.
 • W zeszytach ćwiczeń są specjalne strony Plus dla dzieci, które uczą się szybciej i potrzebują dodatkowych zadań, by nie nudzić się na lekcji;
 • Bogactwo materiałów dodatkowych (DVD, plakaty, karty obrazkowe, karty z historyjkami, materiały do powielania) pozwala na planowanie różnych lekcji z różnymi klasami przy realizacji tego samego tematu.

Drodzy Rodzice!

W chwili wolnej w tym tygodniu pooglądajcie z dzieckiem nowy podręcznik i ćwiczenia do niego. Zauważcie, że:

 1. U dołu strony w podręczniku znajdziecie skrót tego, czego dzieci uczą się na danej lekcji wraz z odnośnikiem do odpowiednich zadań w zeszycie ćwiczeń. Pomaga to zorientować się, co było realizowane na lekcji gdy np. dziecko było chore.
 2. Każdy unit kończy się sekcją Round Up (Podsumowanie) w podręczniku i Let’s Revise (Powtórzmy) w zeszycie ćwiczeń, które zachęcają dzieci do sprawdzenia swoich umiejętności i zastanowienia się nad ewentualnymi brakami w nauce. Chociaż powtórzenie wiadomości to niezbędna część lekcji w szkole, warto tam zajrzeć także w domu, żeby dodać dziecku pewności siebie przed sprawdzianem.
 3. Instrukcje w zeszycie ćwiczeń są po polsku, co oswaja dziecko z językiem instrukcji w języku ojczystym. Jest to o tyle ważne, że Sprawdzian po 6-tej klasie ma właśnie taki format: zadania w języku obcym – instrukcje po polsku. Oczywiście jest to także przydatne tym z Państwa, którzy nie znają języka angielskiego, a „towarzyszą” czy pomagają dziecku w odrabianiu pracy domowej.
 4. Na końcu zeszytu ćwiczeń znajdą Państwo stronę skierowaną do rodziców i opiekunów z podstawowymi informacjami dotyczącymi kursu i pracy z dzieckiem w domu.
 5. Na tylniej okładce zeszytu ćwiczeń jest płyta CD z piosenkami i historyjkami (Songs and stories audio CD). Nagrania pomagają dzieciom chwalić się swoimi umiejętnościami przed rodzicami, odśpiewać piosenkę razem z nimi czy też powiedzieć, o tym co się działo na lekcji.
 6. Na okładkach podręcznika i zeszytu ćwiczeń mają Państwo adresy dwóch ważnych stron:
 • Oxford Parents oferującą dodatkowe wsparcie dla rodziców, które oferuje wydawnictwo. Jest to bezpłatna, ogólnodostępna strona przeznaczona dla rodziców, na której znajdziesz wiele propozycji zabaw i pomysłów, jak pomóc swojemu dziecku w nauce angielskiego w domu.
Strona dla rodziców Oxford parents
Strona dla rodziców Oxford parents
 • strona internetowa Treetops Funzone z historyjkami, grami i dodatkowymi ćwiczeniami oraz materiałami pomocniczymi dla rodziców i nauczycieli.
Treetops FunZone page
Treetops FunZone page

Ok. Resztę sprawdzimy “w praniu”…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s