Welcome

Drodzy Rodzice! Tak się cieszę, że już za dwa dni spotkam się z Waszymi dziećmi na naszej pierwszej lekcji angielskiego. Wierzę, że dzieci i ja będziemy się świetnie bawić i wiele się razem nauczymy. Jak już napisałam w liście do Was (a który mam nadzieje do Was dotarł), uczenie się języków to wielka frajda, ale nie zamierzam twierdzić, że jest to piece of cake (“bułka z masłem”, łatwizna). Te dzieciaki, które dziś zaczynają edukację w naszej szkole mają naprawdę sporo na głowie: nowe panie, nowe klasy, nowe reguły… I tyle pytań: „Czy nowi koledzy mnie polubią?” „Czy nowa pani będzie taka miła jak pani (Asia) z przedszkola?” „A co jeśli się poleję sokiem na przerwie?” „Gdzie są toalety?” i to najważniejsze: „Co zrobić, gdy się tęskni za mamą?” Sporo tego jak dla jednej małej 6-7 letniej główki.

No, ale with a little help from my friends (z małą pomocą przyjaciół) czyli Was, drodzy Rodzice, pani wychowawczyni i mojej, nauczycielki angielskiego Waszego dziecka, wszystko się ułoży. A w razie problemów zaraz wszystko wyjaśnimy i szybko naprawimy. Dlatego tak bardzo jest ważne żebyśmy pozostawali w ścisłym kontakcie i żebyście byli na bieżąco ze wszystkim, co się dzieje w klasie. Odwiedzajcie zatem często tę stronę! Ona jest dla Was, drodzy Rodzice. Znajdziecie tu bieżące informacje o tym, co robiliśmy na lekcji, czego się nauczyliśmy, jakie jest zadanie domowe, według jakiego systemu jest oceniane Wasze dziecko, kiedy jest najbliższa wywiadówka, albo o tym, jak mogą Państwo pomóc dziecku w nauce języka angielskiego w domu. I to niezależnie od tego czy sami mówicie w tym języku, czy nie. Strona internetowa została pomyślana jako bank materiałów i pomysłów, ale także główny środek komunikacji miedzy Wami, a mną. Możecie Państwo komentować, zadawać pytania, dodawać sugestie. Strona ma strukturę bloga, a zatem najświeższe wiadomości ukazują się najpierw. Jeśli chcecie wrócić, do któregoś z interesujących Was tematów, na przykład „nauczanie przy pomocy komputera”, przejrzyjcie listę słów kluczowych czyli tzw. chmurkę tagów. Nowe kategorie i tagi będą się pojawiały sukcesywnie, w miarę jak będzie przybywało omówionych tematów. I chociaż to miejsce ma głównie służyć rodzicom uczniów klas pierwszych, które w roku 2014/15 rozpoczynają zajęcia ze mną w pewnej bydgoskiej szkole podstawowej, zapraszam do czytania i komentowania (sensownego – No spam please!) tej strony i inne zainteresowane osoby.

 

ankieta miniaturaP.S. Nie zapomnijcie wypełnić ankietę, którą otrzymaliście wraz z listem i oddać ją do środy, 3 września.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s