Jesień idzie, czas do szkoły

It’s autumn so we’re off to school. 🍁🍁🍁 śpiewaliśmy dziś z klasą 2e. Poniżej migawki z moich dwóch pierwszych lekcji z nimi.

Bud, Holly & friends wrócili z domowej kwarantanny i z powrotem zamieszkali w klasie. Na pierwszej lekcji rozłożyiśmy mapę Treetops Town, przypomnieliśmy sobie kto jest kto i zapisaliśmy imiona wszystkich naszych przyjaciół.

Moja trochę zmieniona karta pracy z poprzednich lat (w dwóch wersjach) poniżej. Polecam szczególnie wersję po prawej (tracing – pisanie po śladzie), bo dzieci po trzech i pół miesiąca nauki zdalnej oraz dwóch miesiącach wakacji mają ogromne problemy z przypomnieniem sobie jak się pisze pismem szkolnymna przykład duże H albo q.

A dziś mieliśmy pierwszą lekcję z podręcznika – „Autumn in Treetops Town„. „Na tapecie” jesienne słówka (mushrooms, leaves, nuts, windy, rainy) oraz te związane z road safety (bezpieczeństwem na drodze) – a helmet, a bike, a lollipop lady, a traffic light, a zebra crossing.

A potem .. off to school wraz z piosenką Autumn.

Kto chce jeszcze raz zaśpiewać jesienną piosenkę, ten przenosi się na stronę Mouse’s songs (TU) albo klika na play ▶️ na moim wideo.

No i tyle. Pierwsze lekcje w tej dziwnej covidowej szkolnej rzeczywistości za nami. 😷

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s