Klasa 0: My body – Listen and colour

Z opóźnieniem, ale jest! – lekcja z moimi przedszkolakami – rozdział 4b – My body – listen and colour. Jeśli chcesz zobaczyć jak bawiliśmy się w środę na ZOOM lekcji, to kliknij TU.

Najpierw upewnij się, że masz wszystko co będzie potrzebne na lekcji: Have you got your book? Have you got a pencil? Have you got coloured pencils or crayons?

Jeśli jesteś gotowy/gotowa, to zaczynamy! Let’s start!

Patrz na obrazek, słuchaj i wskazuj. Kliknij play▶️.

Jeśli masz swoją pacynkę z talerzyka (Paper plate puppet), którą robiliśmy na poprzedniej lekcji, to pokaż i nazwij odpowiednie części twarzy na pacynce. Jeśli nie masz, to wskaż na pacynce Nikoli.

A teraz zaśpiewaj jeszcze raz Face Song. kliknij play▶️.

A teraz nazwij wszystkie kolory w pudełku z kredkami.

Kredki przygotowane, to teraz otwórz nasz podręcznik na stronie 41, kliknij play▶️, słuchaj i koloruj części twarzy dzieci, które skryły się w trawie.

Sprawdź teraz jak ci poszło.

Nie tylko ludzie mają oczy, uszy, czy też nos – zwierzęta też je mają. Popatrz na obrazki na stronie 55 i odpowiedz: What’s missing? Czego brakuje?

Brakuje: 1. eyes. 2. a nose, 3. ears, 4. hair, 5. mouth. Dorysuj to czego brakuje. Say What’s missing? Then draw.

A potem kliknij play▶️, słuchaj piosenki Animal song i koloruj obrazek. Sing the Animal Song and colour. Ja wybrałam takie kolory, a ty? What colour is your bird? What colour is your cat? What colour is your dog? What colour is your frog?

Kliknij play▶️ jeśli chcesz zobaczyć filmik o tym, co się kryje w tych gigant kredkach, których zdjęcie pokazałam ci wcześniej. Click play and watch the Giant Rainbow Surprise crayons.

Możesz też zobaczyć inny filmik i nauczyć się nazywać te wszystkie kolorowe rzeczy. Kliknij play▶️.

W przyszłym tygodniu starszaki piszą w środę egzamin, więc widzimy się w czwartek o godz. 9.00. See you on Thursday, 9 o’clock. Bye!

Ms Sylwia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s