KLASA 3: Round up 6 (ONLINE)

Dziś podsumowaliśmy wiadomości z rozdziału 6 (Wild Animals) i sprawdziliśmy, czy wszystko już jest na swoim miejscu w główkach. Jeśli nie było cię dzisiaj z nami na lekcji na ZOOM to kliknij TU i obejrzyj lekcję, albo po prostu czytaj dalej i zrób ze mną zadania.

Przez 6 kolejnych tygodni na naszych lekcjach pojawiło się masę nazw różnych zwierząt. Popatrz na slajdy z lekcji i powiedz, co zostało zamazane? Jakie zwierzęta są przedstawione na slajdach?

Otwórz teraz podręcznik na stronie 78 i nazwij zwierzęta narysowane w ćwiczeniu 1.

Otwórz teraz zeszyt ćwiczeń na stronie 79 i podpisz wyrazy w słowniczku obrazkowym (picture dictionary).

Przeczytaj opisy zwierząt i powiedz, o kim mowa (zadanie 2).

A teraz kliknij play▶️, posłuchaj i wskaż o kim mowa (zadanie 3).

Czas na piosenkę. Otwórz podręcznik na stronie 77, słuchaj i czytaj tekst piosenki. Potem kliknij TU i zaśpiewaj piosenkę. Sing the „Get me out of the jungle” song.

Explore Treetops 3, page 77

Kliknij play▶️, słuchaj i czytaj, a potem powiedz łamaniec językowy. Say the tongue twister.

Piosenka i łamaniec językowy to część szóstego wyzwanie na rycerza (Knight’s Challange). Jeśli chcesz do niego przystąpić popatrz jakie zadania musisz jeszcze przygotować.

Na lekcji przeczytaliśmy ostatni wpis Bertiego w jego pamiętniku. Otwórz zeszyt ćwiczeń na stronie 62 i przeczytaj go. A teraz odpowiedz na pytania:

Who was the winner on the tournament?
What animals does Beries love?
What animals doesn’t Bertie like?
What is Berie’s favourite animal?
Does Bertie like dragons now?

Bertie najbardziej lubi słonie, zaś moim ulubionym zwierzęciem jest zielona żaba z tropikalnych lasów Amazonki. Przeczytaj mój wpis o moim ulubionym zwierzęciu.

Jeśli chcesz to możesz też zrobić swój opis ulubionego zwierzęcia wraz z obrazkiem (zad. 2, str. 62 w zeszycie ćwiczeń).

Spójrz teraz na str 63 i 64 w zeszycie ćwiczeń, wybierz dla siebie dwa zadania i zrób je jako zadanie domowe. Choose your homework.

Na koniec zobacz pokaz naszych prac Animal Factfiles. Czy twoja praca jest tutaj? Jeśli nie, to jak najszybciej tzn. do piątku do godz. 18.00 (taki jest termin ustawiony na Teams) ją zrób i wyślij, bo w niedzielę mija termin wystawiania ocen semestralnych i rocznych.

See you next Monday! Bye!

Ms Sylwia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s