Klasa 1: Round up 7 + Explore! The great outdoors (online)

Dziś z pierwszaczkami podsumowaliśmy rozdział 7 i sprawdziliśmy, czy angielskie nazwy wszystkich zwierzątek oraz wyrażenie There’s a… są już ładnie poukładane w główkach. A ponadto wybraliśmy się na wycieczkę za miasto oglądać drzewa, podglądać krowy, patrzeć na łódki na rzece.

Czy umiesz już nazwać wszystkie zwierzątka z rozdziału 7? A pozostałe, które napotkaliśmy wcześniej w naszym podręczniku? Look and say.

👉Point to the bee. 👉Point the mouse. 👉Point to the butterfly. 👉Point to the fish. 👉Point to the red bird. 👉Point to the black bird. 👉Point to the otter. 👉Point to the dog. 👉Point to the frog. 👉Point to the cat. 👉Point to the squirrel.

Na lekcji zrobiliśmy też małe żetony ze zwierzątkami, słuchaliśmy nagrania i kładliśmy je na zadanie 1 na stronie 65.

Klikni play▶️.

Explore Treetops 1, str. 65

Na lekcji zrobiliśmy też dwa ćwiczenia na czytanie (możesz je zobaczyć na nagraniu TU ). HOMEWORK: Zamiast tego zrób teraz zadanie domowe: zeszyt ćwiczeń str. 63 i 66. Jeśli zapomniałeś/aś jak się nazywają kolory po angielsku zrób też zadanie 1 na stronie 65. A jeśli czujesz, że nie pamiętasz jak się liczyło po angielsku to zrób zadanie 2 na stronie 64 w naszym zeszycie ćwiczeń.

Jeśli już sądzisz, że wszystko dobrze powtórzyłeś/aś to poproś mamę/tatę, by wszedł na edziennik lub twoje konto na Teams i otworzył ci sprawdzian z rozdziału 7 na Kahoot. Powodzenia! Good luck!

Masz cały tydzień na jego zrobienie, więc nie musisz się spieszyć. Ale też nie odkładaj tego zbyt długo, bo zapomnisz!

Zawsze na lekcji powtórkowej wykonuję z dziećmi pracę pt. Animal Homes, którą widzisz u dołu str. 65 w podręczniku. Jeśli też chcesz ją zrobić, to pobierz i wydrukuj poniższe szablony.

Następnie pokoloruj obrazki, wytnij je wzdłuż przerywanych linii, posmaruj klejem szary pasek, dopasuj legowisko do właściciela i sklej, tak by powstały takie mini książeczki. Na koniec możesz pod każdym obrazkiem napisać kto tam mieszka, np. There’s a bee. Jak się nazywają „domki” zwierząt uczyliśmy się na poprzedniej lekcji.

A teraz wycieczka za miasto. Kliknij na nagranie z lekcji (TU), przewiń do 26 minuty nagrania i obejrzyj filmik Explore! A great outdoors.

A teraz posłuchaj fragmentu ścieżki dźwiękowej z filmu i pokazuj paluszkiem na odpowiednie zdjęcie. Klikni play▶️.

Dzieci z naszego podręcznika to prawdziwi odkrywcy: zdobywają góry (mountains), odkrywają doliny (valleys), śpią w namiocie (a tent). Posłuchasz teraz piosenki o odkrywaniu okolicy? Klikni play▶️. Listen to the Explore! song.

A teraz popatrz na obrazek, słuchaj, a potem spróbuj przeczytać wierszyk. Klikni play▶️. Read and say.

Te ryby, krowy, pszczoły na farmie przypomniały mi o piosence Old MacDonald Had a Farm. Zaśpiewasz ją teraz ze mną? Tylko na którą wersję mam się zdecydować??? Na YouTube jest ich tyle, że już sama nie wiem. Może dzisiaj zaśpiewamy w wersji z kanału CoComelon? Klikni play▶️.

See you next Wednesday. Bye!

Ms Sylwia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s