Klasa 1: I like cheese, I don’t like crisps

Dziś na ZOOM lekcji z pierwszą klasą cała masa rzeczy do jedzenia i sporo literek do zapamiętania. Kto nie mógł z nami dziś być online, niech zajrzy TU.

Do you likeZrobiłam wczoraj zakupy w 🐞 i na początku lekcji przejrzeliśmy te moje zakupy. Nazywaliśmy co jest co i mówiłam, co lubię jeść (I like …), a czego nie (I don’t like …). Produkt, po produkcie pytałam o to samo dzieci:
Do you like cheese?
Do you like sandwiches?
Do you like grapes?
Do you like milk?
Do you like oranges?
Do you like orange juice?  i tak dale

Yes, I like orange juice. No, I don’t like  grapes. – padały odpowiedzi.

Potem staraliśmy się zapamiętać różnicę pomiędzy tym, jak się wyrazy wymawia, a tym jak się je pisze. Ach! Te literki-oszustki! Kliknij play▶️ i poćwicz jeszcze raz. (Nazywamy literki po polsku, bo czytanie ich według angielskiego alfabetu jeszcze by zwiększyło zamęt w głowach.) 

Potem zrobiliśmy zadanie w zeszycie ćwiczeń na str. 52 (jeśli chcesz wydrukować –> ExTree1_Wbk_52). Pamiętaj, że jeśli nie masz w domu zeszytu ćwiczeń zawsze możesz zrobić zadanie na kartce. My i tak piszemy po to, by zapamiętać nowe wyrazy i ich pisownię, więc nie ma specjalnie znaczenia, gdzie to zrobisz.ExTree1_WBk52.jpg

Jeśli chcesz możesz także zrobić zadanie 2 w zeszycie ćwiczeń, albo narysować piękną śniadaniówkę na kartce.

Nie zapomnij napisać jednego zdania, o tym co najbardziej lubisz z tej śniadaniówki jeść.

Wykorzystaliśmy także zrobione przez siebie żetony i ponakładaliśmy je zgodnie z nagraniem na tabelkę w podręczniku. A oto wersja rysowana tego samego ćwiczenia.

Jeśli chcesz kliknij play▶️ i zrób zadanie jeszcze raz.

A teraz obejrzyj filmik i sprawdź swoje odpowiedzi.

A ty, co lubisz jeść, a czego nie? Może o tym napiszesz, skoro tyle dziś ćwiczyliśmy te literki? Ja to zrobiłam w formie tabelki.

I like p. 53.jpg

Na koniec zaśpiewaj jeszcze raz piosenkę Munch, munch. Wiem, że już całkiem nieźle ją pamiętasz, ale tym razem postaraj się śledzić tekst oczkami, śpiewać i czytać.

See you next Wednesday. Bye!
Ms Sylwia

Extra homework (zadanie dodatkowe): Obejrzyj filmik (a właściwie animowaną książeczkę Amy Reule I like, I don’t like) o tym co lubi jeść, a czego nie, mały Josh. Kliknij play▶️ .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s