Klasa 3: Powtórka rozdziału 3

Trzecie klasy zapewne przygotowują się do jutrzejszego sprawdzianu, więc małe przypomnienie tego, czego uczyliśmy się w tym miesiącu.

— Umiemy powiedzieć on i ona (rozróżniać dziewczynkę/kobietę od chłopca/mężczyzny).

he-she.jpg

 Znamy słówka opisujące wygląd (oczy i włosy) –> zobacz picture dictionary, który zrobiłeś/aś w ćwiczeniach na str. 66, albo ten na stronie Young Treetops Funzone

Unit3 words

Jeśli chcesz poćwiczyć rozpoznawanie tych słówek ze słuchu kliknij TU. Kolory włosów i oczu możesz zaś poćwiczyć TU. Jedno i drugie zaś TU i TU. Jeśli chcesz na sprawdzianie często mamy zadania z nagraniem, kiedy trzeba uważnie posłuchać i np. zakreślić odpowiedni wyraz. Pamiętasz, że red hair to rude, a nie czerwone włosy?

— Umiemy powiedzieć, jakie ktoś ma włosy i oczy: 
 I’ve got blond hair. (Ja) Mam blond włosy.  –> zauważyłeś/aś, że w języku polskim w takich zdaniach często pomijamy słówko „ja”?
She’s got blue eyes. Ona ma niebieskie oczy.
He’s got straight, black hair. On ma proste czarne włosy.

— Umiemy powiedzieć, czego ktoś nie ma.
I haven’t got red hair. (Nie mam rudych włosów)
He hasn’t got glassess. (On nie ma okularów)
She hasn’t got braids. (Ona nie ma warkoczy)

Grammar unit 3

Opisz wygląd postaci z zrobionej na lekcji Flip-flap book. Ułóż odpowiednio strony tak jak je trzyma Natalia na zdjęciu i powiedz He’s got short red hair and brown eyes. He hasn’t got glassess.

Face flip-book

Pamiętasz to zadanie z zeszytu ćwiczeń? Jak ci poszło?

opisywanie0

Jeśli masz płytę dołączoną do książki zrób raz jeszcze zadanie 1 z podręcznika na str. 37 (ścieżka 2.10).

–Umiemy napisać, jak ktoś wygląda.
Pamiętasz jak opisywałeś/aś kolegę albo koleżankę z klasy? Kogo opisywałeś? Pamietałeś/aś o wielkiej literze na początku zdania? O kropkach na końcu zdania?

My classmate2017

— Umiemy zapytać i odpowiedzieć na pytanie o wygląd:

Opisywanie

Pamiętasz to zadanie w zeszycie ćwiczeń? Jak ci poszło? Czy masz wszystkie odpowiedzi? Czy są poprawne? Czy wiesz na czym polegało to ćwiczenie 3? Udało ci się je zrobić na lekcji? Jeśli nie, to zrób je teraz.

WBK p28.jpg

–Znam przynajmniej dwa słówka określające zawód (np. a teacher, a footballer, a dancer, a tennis player, an actor).

Blog3

Pamiętasz jak czytaliśmy wpisy na blogu Olivii i Harrego (podręcznik str. 38)? Pamiętasz jak wspólnie opisywaliśmy Marcina Gortata w zeszycie ćwiczeń (str. 29)? Otwórz zeszyt i sprawdź czy wszystko było poprawnie w twoim wpisie na blog.

Blog3samplesjpg

Czy napisałeś/aś wszystkie wyrazy poprawnie? Czy „włosy” to hair (a nie *heir), „bohater” to hero a nie (tak jak sie czyta) *heroł, itp.? Czy napisałeś/aś pełne zdania czy też wymieniałeś cechy wyglądu „jak leci”? Cristiano Ronaldo footballer black hair  (Cristiano Ronaldo piłkarz czarne włosy)? Jeśli praca pisemna poszła ci słabo, to czy napisałeś/aś (jak prosiłam) jej poprawę? Czy dałeś/aś mi ją do sprawdzenia?

Blog3Mistakes

Jeśli wszystko co powyżej jest na YES, to na deser zaśpiewaj jeszcze raz piosenkę Oh, my hair! oraz powiedz łamaniec językowy ze str. 39.

PS. Czy podejmiesz rzuconą przeze mnie rękawicę i przystąpisz w środę do Knight’s Challange (wyzwania na rycerza) nr 3? Zadania (jeśli nie masz ich wklejonych do zeszytu) znajdziesz TU.

Challange3.jpg

 

 

 

 

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 3: Powtórka rozdziału 3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s