End of the year show

Dziś zakończyłam cykl spotkań z rodzicami w uczonych przeze mnie klasach. Trzy klasy, trzy zebrania, trzy popołudnia w pracy. W klasie 1b było trochę inaczej niż w innych, bo wychowawczyni zdecydowała się połączyć zebranie rodziców z przedstawieniem wykonywanym przez dzieci, w czasie którego i na angielski znalazło się parę minut.

1b end of the year show_1 1b end of the year show

Fajna sprawa w taki sposób podsumować rok szkolny, bo rodzice mogą sami sobie wyrobić pogląd jaki postęp ich dzieci zrobiły przez ten rok, niezależnie od tego co wyczytają z karty osiągnięć, czy z oceny opisowej na świadectwie. No i atmosfera bardziej zrelaksowana niż na zwykłym zebraniu. Oczywiście organizacyjnie było to dla wychowawcy spore wyzwanie, bo nie tylko musiała przygotować dzieci do przedstawienia, ale także zadbać o opiekę nad dziećmi – kogoś kto się zajmie dziećmi (w sali obok poczyta im książeczki) w czasie kiedy sama będzie z rodzicami odbywała zebranie podsumowujące rok szkolny. Tym bardziej cieszę się, że mogłam być częścią tego przedsięwzięcia. Dzięki, Mireczko!

Pani Mirka

Poniżej dwie migawki: The Snake song i The Number Song. Czyż dzieciaki nie są super? W przyszłym roku mam nadzieję, że uda mi się „sprzedać” część angielską i na imprezach w innych klasach.

Tak jak i na innych spotkaniach z rodzicami, dziś też omówiłam krótko dwie sprawy:
1. Podręcznik z którym będziemy pracować w przyszłym roku czyli zakupiony z rządowej subwencji Young Treetops 2; należy pamiętać, że jest to podręcznik wieloletni i nie można w nim pisać, naklejać itp.).
2. Co zawierać będzie ocena opisowa na świadectwie dzieci jeśli chodzi o język angielski – tylko informację dotyczącą stopnia rozumienia poleceń w języku obcym i reagowania na nie przez dziecko. Resztę informacji rodzice mogą znaleźć na Karcie osiągnięć (rozdanej na zebraniu), choć należy pamiętać, że na realizację Podstawy programowej mamy trzy lata, więc nie należy „rwać włosów z głowy” jeśli na przykład dziecko jeszcze nie „nazywa obiektów, których nazwy były wprowadzane na lekcjach”, albo niezbyt chętnie śpiewa i recytuje w języku obcym. Na podstawie ostatniego testu pokazałam Państwu jaki ogromny wysiłek dzieci podejmują ucząc się nowego języka i ile się już nauczyły.
Bardzo dziękuję, że zgodzili się Państwo wypełnić ankietę na temat wykorzystywanych przez Państwa form komunikacji ze mną (strona internetowa, e-dziennik, aplikacja mobilna, telefon, email, zeszyt korespondencji, zebrania i wywiadówki) i jak je oceniacie. Na podstawie wyników ankiety (omówienie za jakiś czas) postaram się w przyszłym roku rozszerzyć te kanały, które są najbardziej efektywne, a mniej czasu poświęcać tym, które są wykorzystywane przez najmniejszą liczbę rodziców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s