Kolorowe kolory

Było dziś bardzo kolorowo, ponieważ odpowiadaliśmy na pytanie What color is it? (Jakiego to jest koloru?). Po wczorajszym sukcesie PowerPointa poszłam dziś za ciosem. Wyświetlanie zdjęć makro w dużej rozdzielczości na dużym ekranie to mega frajda. Efekt, wow! murowany. Zobaczcie na przykład żółtego pytona. 

fot. commons.wikimedia.org
fot. commons.wikimedia.org

A poza tym mając pilota w ręku mogę się bardziej ruszać po klasie, bo nie muszę stać przy tablicy i jej obsługiwać. Nawet nagrania wstawiłam w prezentację i uruchamiają się automatycznie. A wszystko to, by być bliżej tych, którzy niekoniecznie chcą mieć mnie aż tak blisko, bo wtedy nie można …

Poznaliśmy pięć kolorów: green – zielony, red – czerwony, orange – pomarańczowy, brown – brązowy i yellow – żółty. Jakieś takie jesienne wyszły autorkom kursu Treetops. Reszta pojawi sie przy okazji ubrań za jakiś czas.

Lekcja miała +/- następujący przebieg:
1. Prezentacja kolorów.
2. Jakiego to jest koloru? – odpowiadanie na pytanie.
3. Posłuchaj i wskaż. Powtórz nazwy kolorów.
4. Znajdź coś w swoim piórniku w danym kolorze.
sorting cups5. Sortowanie wg kolorów (do kubeczków).
6. Praca z zeszytem ćwiczeń str. 15, ćw. 1: pokoloruj balony.
7. Posłuchaj i wskaż (jakiegoś coś koloru).
8.Klasa i przedmioty w niej. Find something (green). Znajdź coś (zielonego).
9. Pokoloruj według numerków.

 

zad domowe ColoursZadanie domowe jest na osobnej kartce. Jedno z nich pomaga powtórzyć liczebniki po angielsku, a  drugie (Pokoloruj wg numerków) przygotowuje nas do przyszłego tygodnia. Będzie Strrrrasznie! Są dwie wersje obrazka do pokolorowania, na jednym jest tylko 5 cyferek i 5 kolorów (podanych po angielsku, rodzice pomogą przeczytać, dzieci na pewno pamiętają wymowę i powinny skojarzyć znaczenie – kolor). Na drugim pod 2-3 cyferkami pojawia się ten sam kolor np. 6,7,8=orange. Oznacza to, że należy użyć różnych odcieni tej samej barwy. Wreszcie przydadzą się te wielgachne komplety kredek (32 kolory), które dzieci dostają przy różnych okazjach. Można też kredkę przydusić bardziej lub mniej, by uzyskać różny efekt. Have fun! (miłej zabawy)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s