Klasa 3: Let’s write an animal factfile! (online)

Dzisiejszy opis lekcji będzie bardzo krótki, bo pół roboty odwaliliśmy na ZOOM (nagranie TU), a drugie pół zrobisz robiąc zadanie na Teams.

Otwtórz podręcznik na stronie 76 i zobacz jak wyglądają dwie przykładowe karty informacyjne o zwierzętach (animal factfiles).

Zastanów się:

  • Gdzie jest nagłówek (nazwa opisywanego zwierzęcia)
  • Gdzie jest informacja o autorze karty?
  • Gdzie jest zdjęcie zwierzęcia?
  • Gdzie są podstawowe infromacje?
  • Gdzie jest szczegółowy opis?

A teraz przeczytaj to, co napisała Layla (Elephant Factfile) i Sunil (Swan Factfile)

Nasze dzisiejsze zadanie to napisać podobną kartę informacyjną o innym wybranym zwierzęciu. Możesz to zrobić „tradycyjnie” czyli na kartce papieru skopiować układ karty, narysować zwierzę (lub wkleić jego zdjęcie) i powpisywać potrzebne informacje, a na koniec przesłać mi gotową pracę na maila lub Teams.

Ale możesz też wykorzystać swoje nowo nabyte umiejętności cyfrowe i zrobić kartę w całości online, na komputerze, tablecie lub komóre; bez pisania, rysowania, drukowania … Jak to zrobić?

Na Teams przesłałam ci plik programu PowerPoint (Assignment_Animal factfiles.pptx), który należy otworzyć (=kliknąć w załącznik) i postępować dalej według dołączonej na Teams instrukcji.

Polecenia do zadania znajdziesz na slajdzie nr 2.

Po zakończeniu pracy kliknij w „zamknij”, a następnie”prześlij”, wtedy dostanę kartę do oceny. Póki karta jest tylko „zamknięta,” to możesz do niej stale wchodzić i uzupełniać.

Oto moja karta, którą stworzyliśmy wspólnie na lekcji. Look at my ZEBRA FACTFILE:

Wszystkie gotowe karty złączymy w jeden plik i zrobimy cyfrową encyklopedię. (DOBRA RADA: Spróbuj wybrać zwierzę, które jest mniej popularne, wtedy jest większa szansa, że twoja karta będzie unikalna.)

Coś mi się wydaje, że nasz cyfrowy projekt może ostatecznie wypaść nawet lepiej (a już na pewno nowocześniej!) niż plakaty, które zazwyczaj tworzyliśmy na lekcji.

Animal factfiles 2018

Good luck with your factfile card!
See you next Monday.

Ms Sylwia

PS. Happy Children’s Day!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s