Klasa 2: Happy Easter (online)

Hop, hop, hop, my Little Easter Bunnies! Dziś na ZOOM lekcjach dla drugich klas było wiosennie i wielkanocnie. Kto nie mógł być na lekcji, albo źle widział, albo źle słyszał, może ją zabaczyć TU.

Oto nasze wiosenne słówka:

Zrzut ekranu 2020-04-7 o 16.12.39.png

Pracowaliśmy dziś z książką Young Treetops 2. Kliknij play▶️i posłuchaj jeszcze raz jak Lara opowiada jak obchodzi ze swoja rodziną Święta Wielkanocne w Wielkiej Brytanii. 

Zrzut ekranu 2020-04-6 o 00.02.45.png

A to słowa, które pojawiają się w opowieści Lary. Spróbujesz je przeczytać razem ze mną? Click play ▶️ and repeat after me.

easter vocabulary.png

A o co chodzi z tymi hop, hop, hop, Easter Bunnies? To kicanie wzięło się z wesołej piosenki, którą dziś śpiewaliśmy:

Bardzo liczyłam, że nauczymy się jej na lekcji w szkole i nagramy jakieś super wideo, ale z wiadomych względów nie udało się. Póki co zobacz jak hopsasają dzieci z Hiszpanii:

Dzisiaj królików i zajączków było na lekcji bardzo dużo, a im bliżej końca lekcji tym więcej. Mnożyły nam się jak … króliki. 🙂 Może chcesz jeszcze raz pobawić się w Easter Egg Hunt i znaleźć trzy jajka ukryte wśród zajączków na obrazku? Find three eggs among these bunnies. 

Citybase Apartments

O! Albo na tym słynnym rysunku, który węgierski artysta o pseudonimie Dudolf umieścił w 2016  roku na Facebook’u. Znajdziesz jajko ukryte wśród zajączków? Can you find one egg among these bunnies?

EASTER.png

Liczyliśmy też jajka, które nam Easter Bunny zostawił w klasie oraz odcyfrowywaliśmy ukrytą wiadomość.

Eggs hidden Easter Bunny.jpg
SOURCE: clara59

Odpowiedzi do tych zadań oczywiście znajdziesz na nagraniu naszej lekcji TU.

Jak mówiła Lara popołudniowe Easter Egg Hunt to ulubiona wielkanocna zabawa angielskich i amerykańskich dzieci. Jeśli i ty lubisz się bawić w szukanie zajączka (czyli tak naprawdę w szukanie jajeczek, które zajączek zostawił) to możesz zajrzeć TU i pograć w Easter Egg Hunt na komputerze.

Znalezione jajeczka trzeba mieć w co włożyć, więc w ramach pracy po lekcji (homework) zachęcam cię więc do zrobienia ślicznego Paper Flower Basket.

IMG_8036.jpg

Odwiedź stronę Krokotak, patrz na zdjcia i krok po kroku zrób koszyczek. Albo obejrzyj film, wciskaj pauzę i rób koszyczek. Jak wolisz.

A jak już nabierzesz wprawy to może zrobisz też koszyczek dla Bud’a? Please. Holly zrobiła dla siebie i nie wiem czy będzie się chciała z bratem podzielić… Bud ma 10 cm wzrostu, więc koszyczek musi być maluśki czyli z jednej czwartej kartki A4. Ciekawe czy ci się uda? Yes, you can do it!

IMG_8032.jpg

osterhase_gif_20160305_1509496903-3I wish you Happy Easter.
Find lots of Easter eggs!
See you next time!
Bye!
Ms Sylwia

Easter Sunday edit. Oto nasze koszyczki:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s