Klasa 1: Put your book on the table

W zeszłym tygodniu zmagałam się w moich pierwszych klasach z technologią. W jednej z klas „siadł” laptop, a w drugiej nie na żarty przestraszył mnie subwoofer, który spadając z półki zawieszonej nad tablicą multimedialną tylko cudem nie uderzył w głowę ucznia. Zatem czy to z konieczności czy z emocji przeszłam na lekcje „analogowe”.

Do powtórki słownictwa (przybory szkolne) wykorzystałam poczciwe wkładanie i wyjmowanie prawdziwych rzeczy z plecaka i pytanie What is it? (Co to jest?) Potem każde z moich pluszowych zwierzątek dostało po jednej rzeczy i na niby pytałam je: What is it Otter? A one mi śmiesznymi głosami odpowiadały: It’s a bag. What is it Holly? It’s a pencil itd. W ten sposób przygotowałam dzieci do podobnego ćwiczenia w podręczniku (str. 10).

Potem w zeszycie ćwiczeń (str. 7) odnajdowaliśmy przedmioty należące do bohaterów książki, obrysowywaliśmy po śladzie ich kontury, a w 1a jeszcze starczyło nam czasu na Colouring dictation (dzieci słuchały moich poleceń, patrzyły na kredkę trzymaną przeze mnie w ręku i kolorowały na odpowiednie kolory).

Na kolejnej lekcji powtórzyliśmy szybko nazwy szkolnych rzeczy poprzez zabawę What’s in the bag (opisaną TU) oraz Little by little – tym razem z plakatem drzewa z lasu Treetops, w którym jest kieszonka, z której powoli, po troszeczku (little by little) wysuwałam karty tak, by dzieci mogły zgadnąć, co jest na obrazku.

bookontable1

Następnie kładłam książkę na stół (on the table) albo do (środka) plecaka (in the bag) i w ten sposób zademonstrowałam dwa przyimki.

in_on

Potem położyliśmy plecaki na stoliki (Uff!) i zabawialiśmy się w Do what I do (rób to co ja):

YLearners-1_11Stand up everyone and let’s play a classroom game.
Put your bag on your chair.
Put your book on your desk.
Put your rubber on your desk.
Put your book in your bag.
Put your rubber in your bag
And sit on your chair.

Powtórzyliśmy to samo jeszcze raz z nagraniem, a na koniec jeszcze raz tylko wskazując w podręczniku na to co robi Hedgehog.

Potem przygotowaliśmy ołówek, książkę, gumkę i (kto miał) długopis i przy pomocy starego dobrego TPR (metody reagowania całym ciałem: ja wydaję polecenia (Put your book on the pencil), dzieci wykonują je, a potem jeśli są chętni zamieniamy się rolami) aktywowaliśmy nowo poznane in oraz on.

Na koniec zrobiliśmy ćw. 1 i 2 z zeszytu ćwiczeń. W drugim narysowaliśmy dwa ostatnie polecenia z zabawy: Put your bag in the bag (Włóż książkę do plecaka) oraz Put your bag on the desk (połóż książke na stole). Żeby było sprawiedliwie (i żeby niektórym trochę pomóc w artystycznej kreacji) ja też to narysowałam na tablicy, co widać na zdjęciu z tablicą (powyżej).

bookontable

Do zeszytu ćwiczeń włożyłam dzieciom kartę pracy z zadaniem domowym. Dzieci mają wyciąć karty obrazkowe ze słownictwem z rozdziału 1 (jeśli karta pracy się zgubiła, to jest do pobrania TU –> Unit 1 Picture Dictionary) i włożyć je do koperty przyklejonej w zeszycie. Na następnej lekcji będziemy się nimi bawić. To już druga (i nie ostatnia) koperta w naszych zeszytach, więc dla łatwiejszego rozpoznania, co jest gdzie można na niej narysować ołówek albo książkę.

IMG_5955

Jedna uwaga do wpisu “Klasa 1: Put your book on the table

  1. Dzień dobry.
    U mnie na lekcji też przy użyciu tablicy multimedialnej spadł subwoofer w s.108.
    Mam nadzieję, że pomocny informatyk ułatwi nam pracę w tej sali. Pozdrawiam Magda S.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s