Welcome (back)!

Witajcie drodzy Rodzice moich Pierwszoklasistów!
Witajcie drodzy Rodzice moich Drugoklasistów!
Wakacje w tym roku minęły, daję słowo, dwa razy szybciej niż zazwyczaj. Chyba Ziemia przyspieszyła i doba już nie ma 24 godzin. A może tylko tak mi się zdaje? Choć z drugiej strony sierpień uraczył nas takimi temperaturami, że wszyscy ruszaliśmy się jak muchy w smole i może jednak czas płynął wolniej? No, ale do rzeczy… Holidays are over. School is back!

IMG_5831Jutro i w czwartek spotkam się z dzieciakami na pierwszych w tym roku szkolnym lekcjach. Z pierwszakami angielskim kończymy w środę ich pierwszy szkolny dzień; będą już na pewno zmęczone tym całym harmidrem i milionem nowości wokół, więc na angielskim wrzucimy na luz. Zaśpiewamy jakąś prostą piosenkę na powitanie, przy której trochę się pokręcimy, powyginamy i poskaczemy, dowiemy się co to takiego ten angielski i gdzie się nim mówi, pobawimy się piłką i poznamy swoje imiona, poznamy także bohaterów naszego podręcznika oraz miejsce, w którym mieszkają, Las Treetops (Treetops Woods). Super. Mam nadzieję, że, będziemy się razem świetnie bawić i dużo się przy okazji nauczymy.

Co do moich drugoklasistów, to na pierwszych lekcjach zobaczymy co się zmieniło w Treetops Woods. Bud i Holly są, tak jak i moje dzieciaki, o rok starsze i nie chodzą już do leśnej szkółki dla elfów, ale do prawdziwej szkoły w miasteczku, Treetops Town. Jest tam masa atrakcji, które jutro (bądź w czwartek) sobie pooglądamy. Poznamy czterech nowych bohaterów, którzy dołączyli do nowej edycji kursu Treetops, Young Treetops. No, ale jedna z najważniejszych rzeczy do zrobienia na pierwszej lekcji to powtórzenie naszych podstawowych reguł obowiązujących na lekcjach. Bez obaw! Zrobimy to przy pomocy jakieś zabawy, np. puzzli. Druga ważna sprawa to uświadomienie dzieciom to co za „zwierz” ten podręcznik wieloletni, że inaczej niż w zeszłym roku, nie wolno po nim pisać, nic wklejać czy wycinać; słowem: trzeba o niego dbać, bo w czerwcu zwrócimy go do bibiloteki a stamtąd trafi do moich tegorocznych pierwszoklasistów.
Engset2015I w pierwszej i w drugiej klasie uczniowie na każdej lekcji będą potrzebowali:
1. podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń
2. zeszyt w trzy linie (16 kartkowy)
3. teczkę z gumką, a w niej kilka (3-5) białych kartek A4 i kilka kopert na list
4. piórnik, a w nim: ołówek, gumka, kredki, nożyczki, klej 

Podpiszcie, drodzy Rodzice, i książki i zeszyty i całą resztę (ja podpisuję inicjałami syna nawet jego kredki), bo dzieciaki „lubią” je gubić.

OK. Tyle na dziś wystarczy. Wracamy jeszcze na chwilę do leniuchowania, bo pogoda nadal wakacyjna. See you. Bye, bye! jak mówią dzieciaki. Do zobaczenia na najbliższym zebraniu lub dniach otwartych.

P.S. Serdecznie proszę rodziców klas pierwszych o wypełnienie ankiety, którą otrzymaliście wraz z listem i oddać ją do czwartku, 3 września.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s