Bud’s new pet czyli Bud ma nowego ulubieńca

Co tam u nas dzisiaj? Powtórzyliśmy nazwy zwierzątek, urządziliśmy konkurs na wykonanie The Spider Song oraz obejrzeliśmy, a potem odegraliśmy nowy epizod z życia mieszkańców Lasu Treetops: Bud’s new pet (nowe zwierzątko Bud’a). Ale po kolei…

Treetops Funzone Unit 5 Pairs1. Revision. Na początek rozwiesiliśmy i ponazywaliśmy zwierzątka na kartach obrazkowych (tym razem na ekranie a nie na tablicy). Potem zagraliśmy w grę memory na stronie Treetops Zone i zachęciłam dzieci, by zagrały w nią w domu. Inny świetny sposób na utrwalenie słownictwa to gra Maze (labirynt).

1a singing The Snake song
Class 1a singing The Snake Song

2. Song contest. Dziś odpytywałam tylko ochotników. Niektóre z dzieci pracowicie spędziły ostatnie kilka dni i świetnie się nauczyły naszego nowego przeboju. Żeby śpiewaków trema za bardzo nie zjadła, śpiewały w kilkuosobowych grupkach a ja pokazywałam na kartach zwierzęta, które po kolei came to play down by the river. Dziś postawiłam same szóstki i piątki. Brawo!

3. Storytime. Bud ma nowe zwierzątko, gąsieniczkę. Bardzo się o nią troszczy, karmi listkami, robi mu łóżeczko z liści na noc. Ale gdy rano się budzi widzi, że jego pupilek gdzieś zniknął. Where is my pet? (Gdzie moje zwierzątko?) – płacze Bud. Here, Bud. Look! (Tutaj, zobacz.) – odpowiada Holly. Mała zielona gąsieniczka zamieniła się w pięknego motyla. Goodbye, beautiful butterfly! żegnają go dzieci. Po opowiedzeniu historyjki przy pomocy kart obrazkowych, wysłuchaliśmy jej z nagraniem głosów aktorów, a potem opowiedziałam ją jeszcze raz tym razem używając do tego kilku rekwizytów: zrobionej z kartonu gąsienicy i paru zielonych listków. Te dwie ostatnie rzeczy przydały nam się potem przy odgrywaniu historyjki przy pomocy żywych aktorów. W tym celu podzieliłam klasę na dwie grupy: Holly (dziewczynki) i Bud (chłopcy) i poprzez powtarzanie chórem nauczyliśmy się roli. Jak już nam wychodziło jako tako to zrobiliśmy mały teatrzyk klasowy z kilkoma parami małych aktorów. Jak zwykle drama wzbudziła spory entuzjazm. Jak zwykle chętnych było sporo („Ja, ja, teraz ja psze Pani!”), trochę gorzej z mówieniem tekstu 😉

Story props
Story props
Acting out the story
Acting out the story (Holly and Bud from 1b)

Na koniec posłuchaliśmy historyjki z nagrania, ponumerowaliśmy obrazki w zeszycie ćwiczeń (str. 33) i pokolorowaliśmy wszystkie gąsienice na zielono, a motyle na kolorowo (kto ma ochotę może pokolorować resztę jako zadanie domowe). I w ten oto sposób nauczyliśmy się dziś czterech nowych słówek: pet, bed, food i butterfly, a niektórzy nie tylko rozpoznawali (struktury zdaniowe biernie), ale także potrafili powiedzieć całe zdania z historyjki: Look. I’ve got a pet.  Goodnight. Sleep well. (Przy niektórych powtórzeniach zmienianych przeze mnie na Goodnight. Sleep tight. Łatwiejsze do zapamiętania, bo się rymuje.

Dobrze, proszę Pani? Yes, very nice girls!
Dobrze, proszę Pani? Yes, very nice girls!

Jedna uwaga do wpisu “Bud’s new pet czyli Bud ma nowego ulubieńca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s