Klasa 2: Round up 3

Po świątecznym odpoczynku w zeszłym tygodniu ruszyliśmy z drugoklasistami do powtórki słownictwa z rozdziału 3 (jedzenie) i konstrukcji gramatycznych I like/I don’t like; Do you like …? Yes, I do. / No, I don’t.) oraz sprawdzianu. Nowy Rok zaczęliśmy zatem z wielkim hukiem.

Powtarzaliśmy materiał na różne sposoby, ale skoro sprawdzian nie miał mieć tym razem elementu na rozumienie ze słuchu to skupiliśmy się na pisanej formie słownictwa z rozdziału trzeciego. Między innymi łączyliśmy karty obrazkowe ze słownymi:

IMG_6411

przepytywaliśmy się, co lubimy, a czego nie lubimy i zaznaczaliśmy to odpowiednimi buźkami, a potem zapisywaliśmy (zgodnie z tym co dana osoba odpowiedziała) I Iike … / I don’t like.

IMG_6410

Potem wycięliśmy nasze nowe żetony z numerkami i zrobiliśmy ćwiczenia w podręczniku (str. 27) – znowu na rozpoznawanie „co jest co” i na odpowiadanie czy ktoś coś lubi, czy nie.

roundup3_counters

Na koniec przeszliśmy do trzech zadań na karcie pracy (skompilowane przeze mnie dodatkowe materiały OUP revision i extension), którą dzieci wykonywały samodzielnie, w swoim tempie. Największa trudność to wysłuchać cierpliwie poleceń („co zrobić”) i wytrwać w robieniu zadań przez ok. 10 minut. Ale mimo poświątecznego rozleniwienia daliśmy radę.

Test który był następstwem powtórki jak to określiły dzieci był „super łatwy”, bo forma zadań była dzieciom znana. Mimo to na tablicy dla przypomnienia przez cały czas trwania sprawdzianu (10 minut) umieszczone były kluczowe kwestie (co wpisać), bo dzieci często robią to, co im się wydaje trzeba zrobić. Sugerują sie wcześniejszymi zadaniami, zamiast (w razie wątpliwości) zapytać mnie lub przeczytać ponownie polecenia przy zadaniach, choć te zawsze są umieszczone w obu językach.

IMG_6414

W 2b i 2c zdążyliśmy jeszcze zrobić wstęp do kolejnego rozdziału (zabawki i kupowanie). W tym celu udaliśmy się w filmową w podróż do Wielkiej Brytanii, by tam z dwójką angielskich dzieci odwiedzić sklep z zabawkami i kupić piłkę (DVD do starego kursu Treetops, odcinek At the toy shop). Poznaliśmy w ten sposób kilka nowych słówek (piłka-a ball, lalka-a doll, misiu-a teddy (bear), samochód-car, hulajnoga-scooter,  puzzle-puzzle, klocki(Lego) – (Lego) bricks (czy co tam jeszcze dzieci chciały -a  tank, soldiers, a plush/soft toy etc.). Potem dzieci rysowały wystawę swojego wymarzonego sklepu z zabawkami i (jeśli chciały) wypisywały, co się na niej znajduje:

 

Toys shop

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s