Klasa 1: Christmas is coming

Słowo daję! To że grudzień ma 31 dni to jakaś ściema. Mam dowody na to, iż ma ich co najmniej o połowę mniej! Jak tylko dzieci otwierają pierwsze okienko kalendarza adwentowego zegar przyspiesza i z niczym już nie można zdążyć! Jedyny sposób to robić lekcje 2w1. U moich pierwszaków to z jednej strony pytanie i odpowiadanie, gdzie jest który z członków rodziny Bud’a i Holly, a z drugiej – przygotowania do świąt. The clock is ticking. Hurry, hurry!

W zeszłym tygodniu i częściowo w tym, oprócz nazywania pomieszczeń w domu (attic, bedroom, bathroom, kitchen, living room, garden), nazywaliśmy członków rodziny (mum, dad, grandma, grandpa, sister, brother). Oba te elementy połączyliśmy grając w The squirrel’s game. Najpierw słuchając nagrania kładliśmy kartoniki z ludzikami na obrazkach przedstawiających domek Wiewióra (ja na tablicy multimedialnej, one w książce). Potem ja mówiłam gdzie kto jest, a dzieci kładły obrazki. Na koniec zademonstrowałam grę z jednym z uczniów: położyłam odwrócone obrazki z ludzikami na obrazkach z pomieszczeniami w domku Wiewióra i zadawałam pytanie np. „Where is (mum)?”. Druga osoba w parze musiała tak długo zadawać pytania typu „Is she in the (bathroom)?” albo chociaż „In the (bathroom)?” aż odpowiedź była „Yes, she is.

Squirrels game

Dzieci nie wycinały obrazków z członkami rodziny według szablonu z materiałów OUP. Zrobiłam własny, mniej czasochłonny do wycięcia, do pobrania TU–> Where is Squirrel_counters

W końcowych 10 minutach lekcji uczyliśmy się nowych świątecznych piosenek. Dwie z nich (Hello Reindeer i I’m a little Snowman) zaśpiewamy na Szkolnym Kiermaszu Świątecznym, a trzecią (refren piosenki We wish you a Merry Christmas) na lekcji okolicznościowej, na ostatniej lekcji przed świętami. Piosenki są bardzo proste (zgodnie z motto ekipy z Super Simple Songs) i dzieci już po pierwszym moim odśpiewaniu (a capella + karty obrazkowe) włączały się nie tylko w pokazywanie towarzyszących piosence gestów, ale także w śpiew.

Piosenki można także obejrzeć na YouTube, z napisami i bez; można też po kliknięciu w Published on… SHOW MORE przeczytać tekst piosenki.

A na środowo/czwartkowej lekcji, żeby już do końca wprawić dzieci w gwiazdkowy nastrój, zrobiliśmy dekorację świąteczną. Z wyciętych obrysów  naszych rączek powstał bożonarodzeniowy wieniec (Christmas wreath) –  podobny do tego, który dzieci zrobiły w Young Treetops (str. 70). Tradycyjnie wiesza sie go na drzwiach, u nas by się nie zniszczył, zawisł obok nich, razem z naszymi pracami. No i teraz wszyscy podziwiają nasze dzieło.

Firstgraders wreath

Na koniec pamiątkowa klasowa fotka: Say Cheese!!!

Class 1a xmas

Class 1d xmas

Jak napisałam w e-dzienniku we wtorek zapraszam wszystkie dzieci borące udział w kiermaszu, by pokolędowały ze mną po angielsku. Pierwszaki zaczynają o 17.30. Żadnych specjalnie wyróżnionych, „wespół-zespół”, całe klasy, bez napinki i nerwów. Jest nas dużo, damy radę. W końcu to ma być Merry Christmas (wesołe Boże Narodzenie)!

PS. A kiermaszowe niespodzianki mojego autorstwa stygną i czekają na zapakowanie.Yummy, yum!

fair preparations

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s