Round Up 2 czyli zbieramy wiadomości z rozdziału 2

Dzisiaj kolejna część powtórki. Zaśpiewaliśmy nasze ulubione piosenki, liczyliśmy, kolorowaliśmy, nazywaliśmy przedmioty szkolne (powrót do materiału z rozdziału 1) … słowem, dużo pracy! Pracowaliśmy symultanicznie na tablicy multimedialnej (prezentacja PPT) oraz na karcie pracy (powyżej) przygotowanej przeze mnie. Klucz według jakiego systemu kolorować (np. 3=pomarańczowe kółko) w zadaniu D znajdował się na wyświetlanym slajdzie.

Karta pracy Round up 2
Karta pracy jest obszerna, bo nie tylko miała pomóc dzieciom w powtórce, ale także na około 10 minut zająć je (str. 2), tak bym mogła z każdym indywidualnie porozmawiać i sprawdzić jak sobie radzą z tzw. „produkcją językową” czyli po prostu używaniem w mowie poznanego słownictwa i struktur językowych. Do ewaluacji (oceny) posłużyła mi jak zwykle karta osiągnięć taka jak ta na zdjęciu poniżej. Zadania A i B przygotowują dzieci do testu rozumienia ze słuchu, który najprawdopodobniej będziemy mieć w przyszłym tygodniu.arkusz ewaluacji ustnej roz.2 Treetops

Oceny oczywiście mogą Państwo podejrzeć w dzienniku elektronicznym, bądź na najbliższym zebraniu czyli już w przyszłym tygodniu w dzienniku tradycyjnym. Są to oczywiście oceny bieżące, które zostaną pod koniec semestru przełożone na język oceny opisowej o czym już pisałam TU i TU.
Na zebraniu będą Państwo mogli przejrzeć zadania wykonywane przez dzieci i karty pracy oraz sami osądzić jak sobie z nimi radzą. Na przykład zobaczyć trudności z motoryką małą (wycinanie, przyklejanie prosto, kolorowanie w ramach konturu, staranność wykonywania zadań) oraz inne problemy, np. fakt, że niektóre dzieci już w połowie zadania porzucają je i nie kończą (=idą się bawić na dywan); inne dzieci mają kłopoty, by zacząć (pierwsza strona pusta), a potem przy indywidualnej asyście nauczyciela „zaskakują”. Jeszcze innym problemem jest brak odpowiednich przyborów. Trudno ocenić czy balon pokolorowany jest na pomarańczowo, bo dziecko nie odróżnia orange i red, czy też nie ma czerwonej kredki (choć jeśli nie ma, to na moim biurku są dostępne posegregowane kolorystycznie w kubkach kredki i można je pożyczyć, lecz z niewiadomych dla mnie powodów są i tacy, którzy tego nie robią, rozwiązują byle jak, byle by było i mają „fajrant”). To tez wpisuje się w ogólną informację dla Państwa pt. „Jak sobie dziecko radzi”.

Cyferki (bo tylko tyle da się zmieścić w tych tycich kolumienkach, choć w niektórych szkołach wybrali system literowy np. Z=Znakomicie) oznaczają:
6 – celująco, znakomicie, wspaniale, doskonale;
5 – bardzo dobrze, biegle, prawidłowo;
4 – dobrze, poprawnie, sprawnie;
3 – dostatecznie, zadowalająco, wystarczająco, przeciętnie;
N – nie opanował, niechętnie, niedostatecznie, niewystarczająco, niezadowalająco, negatywnie.

Skoro już mają Państwo dostęp do UONET+, to od jutrzejszych zajęć zaczynam też do dziennika elektronicznego wpisywać KRÓTKĄ informację o zadaniu domowym; oczywiście szczegóły pozostaną także na stronie projektu. W dzienniku widzą też Państwo zrealizowany w danym dniu temat, co jest przydatne gdy dziecko jest chore, choć nie zawsze da się nadrobić zaległości, bo nie mają Państwo dostępu np. do nagrań wykorzystywanych na zajęciach.

Dzisiejsze zadanie domowe w większości, choć nie wszystkie, dzieci wykonały już na lekcji – zeszyt ćwiczeń str. 16.WB 16

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s